Ученици одељења VIII4, учесници пројекта “Design for Change”, протеклог петка имали су прилику да се, путем видео линка, укључе у “Better Together Multiplying”  догађај, где су разговарали са децом из Грчке, Бугарске, Шпаније, Колумбије, Пољске и Србије. Свака школа је представљала свој пројекат кроз кратки видео запис и затим се одговарало на питања у вези са пројектом.

Поделом у групе, добили смо прилику да кроз игрице упознамо ученике из  других држава. Осим вежбања енглеског језика, заиста смо уживали у бројању на шпанском, ,,додавању” оловке на видео позиву, проналажењу предмета око нас на задато слово и причама о омиљеној храни. На крају двосатног дружења уз смех и забаву, поздравили смо уз ,,Ја могу”.

И заиста можемо много тога уз DFC методологију и мало утрошеног времена и напора.