Иако математичка надметања спадају у најтежа и најкомплекснија, велики одзив Змајеваца на школском такмичењу, које је одржано протеклог петка, 8. децембра 2023. године, показује да је интересовање наших основаца за решавање различитих алгебарских и геометријских заврзлама и даље на високом нивоу. Учествовало је више од 100 такмичара, од трећег до осмог разреда, на нивоу интегрисане школе.

Освојено је седам првих награда, 11 других и 13 трећих, као и три похвале. Међу учесницима били су Михајло Црнојакић и Страхиња Вујановић, који, захваљујући прошлогодишњим резултатима, већ имају директан пласман у виши ранг, а сада су опет показали да њихова имена неће изостати са победничких постоља.

Успех по разредима:

3.разред

1. место – Николина Дугошија и Живановић Сара
  2. место – Леон Матић, Вишња Марковић, Милијана Кевић
  3. место – Никола Стојаковић, Алексеј Владисављевић, Андреј Дамњановић, Небојша Пројовић

похвала – Софија Глумац, Емилија Ераковић, Александар Жупунски

1. место – Лира Пуач
  2. место – Ана Живанић
  3. место – Елена Павић

Ученици са освојеним наградама и похвалама изборили су пласман на општинско такмичење, које је на програму у фебруару 2024. године.

Честитамо! 🙂