Змајева школа већ традиционално може да се похвали највећим бројем лауреата Светосавских повеља за постигнућа ученика и њихових ментора у области спорта, природних и друштвених наука.

Ове године понос је већи захваљујући хуманом гесту Страхиње Вујановића, ученика шестог разреда, који је, након доделе Светосавских признања, одлучио да новчану награду усмери на лечење Луне Пилиповић. Страхиња се, заједно са другарима из одељења, потом одазвао и позиву на учешће у хуманитарном вашару за нашу суграђанку Луну, који Змајева школа организовала дан уочи прославе школске славе – Светог Саве.

Подсетимо, Вујановић је, уз још 25 Змајеваца, ученика и наставника, понео титулу најуспешнијих у школској 2022/2023. години, а Светосавске повеље су им у петак, 26. јануара 2024. године, уручене на свечаној академији у скупштини Града Сремска Митровица.