Школско такмичење из немачког језика одржано је у петак, 26. јануара 2024. године, а прилику за тестирање знања из другог страног језика искористило је 20 ученика седмог и осмог разреда.

На такмичењу је учествовало 11 ученика 7. разреда и 9 ученика 8. разреда. Један ученик 7. разреда, Петар Богдан Ркман такмичио се у оквиру специјалне категорије, док су остали ученици 7. разреда на такмичењу учествовали у оквиру опште категорије. Сви ученици 8. разреда били су у општој категорији такмичара.

Од ученика 7. разреда– општа категорија на општинско такмичење пласирала се ученица Софија Будошан, одељење 7.-1, са укупно 33 поена и освојеним 2. местом, а од ученика 8. разреда– општа категорија на општинско такмичење пласирале су се три ученице: 1. место и 38 поена освојила је Вања Зорић, одељење 8.-2, 2. место и 33 поена освојила је Теа Достанић, одељење 8.-2 а 3. место и 29 поена освојила је Ксенија Марковић, одељење 8.-2.

Општинско такмичење одржаће се 3. фебруара 2024. године.