Поселедњег дана боравка у нашем граду, наше колеге и гости из Шпаније Silvia Sanchis Verdú, Maria Calatayud Sendra, Manolo Boronat Llorca i Vicent Canet Llidó разговарали су са нашим директором Мирославом Певцем о искуствима стеченим за време посете нашој школи. Предали смо им симболичне поклоне и зајвалили им се што су управо нас одабрали за домаћине и партнере у Erazmus + projektu “We’re Europe. We’re different. Let’s learn together.” Последњи дан дружења и упознавања са културом Србије окончан је путовањем до Београда, обиласком храма Светог Саве, пешачком туром по Калемегдану, обиласком споменика Победнику, Стамбол капије, Сахат куле, Зиндан капије, Цркве Ружица и Куле Небојша. Одатле смо се прошетали Кнез Михајловом, Тргом Републике до хотела “Москва” и чувених Теразија. Направили смо кратак предах у Скадарлији, а затим обишли зграду председништва пре повратка у Сремску Митровицу у вечерњим сатима.

Овом приликом се желимо захвалити свим ученицима и наставницима који су помогли да боравак наших гостију буде изузетно пријатно искуство током ког су према њиховим речима научили доста тога корисног за реализацију непосредне наставе и примену CLIL методе. Наставници из Шпаније се овом приликом желе захвалити ученицима 2-1, 3-4, 4-1, 6-5 и 8-4 разреда, учитељицама Лидији Фокс, Наташи Петровић и Смиљки Стојаковић, наставницама Драгани Богосављевић, Татјани Штефанац и Тијани Миладиновић чијим часовима су колеге присуствовале током ове недеље. Посебно се захваљују наставници Весни Станковић која је организовала ову посету и бринула се за њих. Такође се желе захвалити и туристичкој агенцији Uno Travel захваљујући којој смо нашим госима пружили незаборавно искуство културе, историје и традиције Сремске Митровице, Срема и Србије. Ова посета се показала као одличан почетак сарадње између две школе и отворила врата многим пројектима.