Ученици II и IV разреда наше школе у Шашинцима су у оквиру eTwinning пројекта „Пролеће из нашег угла“ обележили први дан пролећа.

Повезујући знања из свих предмета, а вођени својим учитељицама Слађаном Новотни и Јеленом Радивојевић, заједничким радом су се креативно изразили кроз ликовне и литерарне радове, а као продукт младих новинара настале су пролећне зидне новине. На њима су се нашли чланци о пролећу и његовим основним особинама, типичним „весницима“ овог годишњег доба, расту и развоју биљака, али и нотни записи пролећних песама, математички задаци, загонетке и преводи текстова на енглески језик (који су радили уз помоћ наставнице Весне Станковић).

Идеја је било доста, воље за радом још више, те су до краја дана успешно израдили гнезда од рециклираног материјала и окачили их у учионици за успомену на дивно проведен дан!