Змајевке, Ана Барањек, Сара Глумац, Ирина Андријашевић и Милица Симић, опробале су се као новинари истраживачи у емисијама “Школски зелени прес” Радио-телевизије Војводине.

Реч је о серијалу који РТВ посвећује екологији и заштити животне средине, пре свега о препознавању добрих и лоших еколошких примера у окружењу у ком деца живе и раде.

Обрађене су три тематске целине – шуме, енергија и пластика, а зелени простор око школе, уступљен за потребе емисије, послужио је као одличан пример како једна заједница може да допринесе изградњи зелене оазе у урбаном делу града.

Ана, Сара, Ирина и Милица, матуранткиње школе, као чланице Ученичког парламента већ имају искуства у промовисању идеја које доприносе локалном развоју, јачању активизма код младих и неговању здравих стилова живота.

У улози школских зелених новинарки моћи ћемо да их гледамо на јесен.