Ученици 4. разреда, подручног одељења у Шашинцима, креирали су електронске одељењске новине под називом “Научне новости”.

У претходном периоду, ученици су из српског језика обрађивали текст “Мачак” који их је инспирисао да истражују и пишу о једном од наших највећих проналазача, Николи Тесли. Све текстове које су записивали и фотографије које су проналазили, одлучили смо да уобличимо у електронске одељењске новине.

Пошто ове недеље обележавамо Дан школе, под мотом „Знање су златне лествице преко којих се иде у небесаˮ, посвећен још једном нашем великом научнику и генију, Михајлу Пупину, у првом броју Научних новости посветили смо пажњу и њему. Писали смо о његовој богатој биографији, а странице новина красе и фотографије старих телефона које су ученици ручно израђивали.