У понедељак и уторак , 23. и 24. новембра 2020. године, обележен је Дан наше школе различитим активностима. Ове године одлучили смо да Дан школе посветимо нашем великом научнику, проналазачу и писцу Михајлу Пупину. Ученици нижих и виших разреда су направили изложбу ликовних и литерарних радова у холу школе на тему овогодишњег мотоа „Знање су златне лествице преко којих се иде у небеса“ истичући колико је образовање важно у животу сваког човека. Тим поводом наставница физике је ученицима одржала презентацију о животу и раду Михајла Пупина.
Другог дана обележавања, ученици су, уз помоћ наставника технике и технологије, имали прилику да искажу своју креативност и да од различитих материјала праве телефоне. Ученици нижих разреда су приредили изложбу старих телефона и на тај начин нас подсетили на развоја телефона од почетка његове примене до данас. Ова изложба је упиличена у холу школе. У свечаној сали школе је одржано и предавање о климатским променама које је реализовано у сарадњи са WWF под називом „Да нам клима штима“. Том приликом, пред ученицима је постављен изазов како би смањили угљенични отисак у свом домаћинству. У оквиру обележавања Дана школе, ученици су претраживали интернет у потрази на информацијама на енглеском језику као  и фотографијама Михајла Пупина. Своја сазнања су постављали на Падлет апликацију у Гугл учионици.  Такође, презентације о великом научнику урађене и на немачком језику. Нижи разреди су осмишљавали нове друштвених игре у којима су уживали и подсетили се живота и рада нашег великог дечијег песника Јована Јовановића Змаја чије име носи наша школа.
Све активности су забележене фотографијама и спроведене су у складу са епидемиолошком ситуацијом.

Славица Бобић и Маја Грујичић, координаторке за културну и јавну делатност школе