Наше Змајевке, Ирина Андријашевић, Ања Бојковић, Николина Поповић и Теодора Милошевић, које бране боје Србије у баскету 3х3, пласирале су се у четвртфинале Светског школског првенства у Бразилу.

Тим предвођен тренером Дејаном Козељцем приказао је до сада невероватну игру, максималну посвећеност и концентрацију, улазећи у сваки меч са великом жељом да у најбољем светлу промовишу школу, град и државу из које долазе.

Већ после три везане победе на старту турнира, против земље домаћина (12 : 6), Чилеа (10 : 1) и  Естоније (11 : 8), девојке су обезбедиле пролаз у наредну рунду шампионата, те им се не сме замерити што су другог такмичарског дана дозволиле себи да, након тријумфа над Анголом (10 : 7), забележе и један пораз од Румуније (9 : 12).

Среда је слободан дан, који ће спортисти искористити за предах, дружење, али и упознавање Бразила на неки други начин, кроз живописни мозаик традиције, природних лепота и знаменитости културе.

Четвртфинални мечеви на програму су у четвртак, 24. августа, од 9 часова по локалном времену.