У ШАШИНЦИМА ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕЧЈЕ КЊИГЕ

Међународни дан дечје књиге се у свету прославља 2.априла још од 1967.године. Тога дана је 1805.године рођен Ханс Кристијан Андерсен, дански књижевник и прослављени писац за децу.

Овај дан се прославља са циљем да се промовише дечја књижевност и читање, као и да се скрене  пажња јавности на потребе најмлађих читалаца.

У нашој школи у Шашинцима су ученици IV и II разреда са својим учитељицама Слађаном Новотни и Јеленом Радивојевић обележили овај датум у оквиру eTwinning пројекта „Пролеће из нашег угла“ посетом школској библиотеци. Ту су  ученици прегледали библиотечки садржај, упознали се са ауторима и разним жанровима, а сваки ученик је изабрао књигу коју ће прочитати до краја недеље. На овај начин дајемо пример свој деци и шаљемо поруку о важности развијања љубави према књизи.