У Старој Пазови је у суботу 9. априла одржано републичко такмичење за ученике основних школа. На појединачном првенству које се играло по Швајцарком систему са темпом по 15 минута учествовало је преко 700 учесника. Преко 20 помоћних и четворо главних судија као и велики број волонтера допринело је да такмичење протекне организовано, дисциплиновано као што је и сам овај спорт који се води и као научна дисциплина.

Филип Несторовић је заузео 18. место од 53 учесника дечака на нивоу петих разреда а Михајло Васић је заузео 13. место од 49 учесника дечака на нивоу четвртих разреда. Конкуренција је била заиста огромна и нашим шахистима желимо пуно среће и успеха у наредним такмичењима и још боље резултате.