Израда табле пријатељства, коверте са порукама пријатељства, радионице и многобројни квизови обележили су почетак Дечје недеље у нижим разредима Основне школе “Јован Јовановић Змај“ у Сремској Митровици.

Најмлађи школарци опробали су се у моделовању комбинујући јесење плодове у шарене гусенице, стоноге, јежеве, али и украсне предмете, ликове из цртаних филмова.

Они мало старији отишли су корак даље и отворили праву кулинарску радионицу. На менију су се нашли колачи и пите од јесењег воћа, затим крофнице и куглице, попси колачи декорисани као небеска тела, у складу са обележавањем Светске недеље свемира… и многе друге ђаконије.

С обзиром на то да је програм Дечје недеље ове године посвећен јубилеју, 30 година од усвајања Конвенције УН о правима детета, у подручном одељењу у Јарку прављени су плакати посвећени пријатељству и коверте са порукама пријатества чији су аутори млађи основци.

Уручени су и поклони примаоцима волонтерске помоћи.