У оквиру Дечје недеље, у подручној школи у Шашинцима јуче је одржана изложба старих премета и заната под називом „Као некада“. Идеја за овај пројекат се јавила на настави српког језика и обрадом обредних и посленичких народних лирских песама. Желели смо да подсетимо све на помало заборављене старе предмете или оне предмете који се данас ретко употребљавају, а и да се присетимо старих заната којима су се бавили наши преци. У овоме су нам велику подршку пружили и родитељи и баке наших ученика које су ученицима показали како се везе, шије, хекла, а правили су се и бакини колачи. Ученици су имали прилику да се и сами опробају у неким занатима. Пре саме изложбе, ученице 5. и 6. разреда су извели обред додола, а знамо да су додоле биле девојке које су својом ритуалном игром и песмом призивале кишу у време сушних дана. Дечаци су приказали један од божићних обреда који се негује у овим крајевима, а то су вертепи и губе, весници Христовог рођења.
Овом приликом се захваљујемо свим ученицима и родитељима који су својим присуством подржали овај наш пројекат.
Фотографије и снимке можете да погледате у галерији…