Документарни филм „Прошлост у објективу“ премијерно је вечерас приказан у сали у сали „Винавер“ Библиотеке шабачке, а филмској екипи Змајеве школе, заједно са сарадницима, уручене су захвалнице за допринос развоју културе сећања код младих.

Реч је о пројекту који се бави изучавањем тема из локалне историје, ван редовног школског програма, а овог пута је акценат био на страдању Шапца током 1941. године. Филм је подељен на четири теме, уклопљене у јединствену причу ученика о шабачком логору, злочину у Шицари, страдању становништва, Крвавом маршу и устанку.

Реализован је на територији три локалне самоуправе, Сремске Митровице, Шапца и Руме, кроз партнерство подручног одељења Змајеве школе у Јарку са шабачким основним школама “Лаза К. Лазаревић”, “Вук Караџић” и школом “23. октобар” из Кленка.

Подршку је дало и Министарство културе Републике Србије.