Под патронатом Градске управе за образовање Сремска Митровица покренута је акција за прикупљање библиотечког фонда. Ученички парламент, Тим за волонтирање и Вршњачки тим са наставницом Соњом Туцаковић, психологом Љиљаном Дудић и библиотекаром Оливером Мудрић су носиоци акције “Поклони књигу-поклонићеш свет”. Акција је покренута како би се у сеоским библиотекама обогатио фонд, што је од великог значаја за културни развој сеоске средине. Обогаћен фонд имаће велики значај за ученике ове средине и умногоме им олакшати учење.

Прикупљање књига је такмичарског карактера, а тим који оствари најбољи успех биће награђен одласком на бару Засавицу. Акција приклупљања се продужава до 3. маја 2022. године.