У Градској кући у Сремској Митровици данас су уручена признања најуспешнијим школама у области спорта у Сремском округу за школску 2021/22. годину.

ОШ “Јован Јовановић Змај” припала су чак три пехара, за најбоље рангирану школу и у конкуренцији пионира и пионирки.

На основу резултата које је објавио Савез за школски спорт Срема, Змајевци су убедљиво били први у обе категорије са укупно 2542 бода.

Пионирке су, захваљујући врхунским наступима у појединачним и колективним спортовима, освојиле укупно 1765 бодова, а пионири 777, чиме су наставили традицију неговања спортског духа и највиших пласмана које ученици Змајеве школе постижу дуги низ година.

Признања су, на данашњој свечаности, у име Змајеве школе примили директорица Соња Туцаковић и професор физичког и здравственог васпитања Јоца Копчић.