Смотра рецитатора Града Сремска Митровица одржана је 2.3.2017. у Библиотеци “Глигорије Возаровић” у организацији Установе за неговање културе “Срем”. Најбољи рецитатори ће учествовати на зонској смотри за две недеље.

Градска смотра рецитатора одржана је по 49. пут у Сремској Митровици. Учествовало је 155 рецитатора што овогодишње такмичење чини најбројнијим до сад. Представнике су имале скоро све основне и средње школе Града Сремска Митровица, удружења грађана, Рецитаторски студио „Калиопа“ и Театар „Гартел“. Селекторска комисија у саставу: Миодраг Петровић, глумац и управник Српског народног позоришта у Новом Саду, проф. др Слађана Миленковић, књижевница и професор Високе школе струковних студија за васпитаче и пословне информатичаре – Сирмиум и МА Живка Матић, саветник у Градској управи за културу, спорт и омладину Града Сремска Митровица одабрала је најбоље рецитаторе да представљају наш град на регионалној смотри.

На зонској смотри Сремску Митровицу ће представљати рецитатори по категоријама:

МЛАЂИ УЗРАСТ

Ива Тењи и Душан Дупонт, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ Сремска Митровица,

Ленка Алимпић, Креативни судио и театар „Гартел“,

Јаков Павлица, ОШ „Добросав Радосављевић Народ“ Мачванска Митровица,

Леа Недимовић, ОШ „Јован Поповић“ Сремска Митровица,

Лана Станковић, ОШ „Свети Сава“ Сремска Митровица,

Сара Симеуновић, Анђела Грујин и Сара Танасић ОШ „Трива Витасовић Лебарник“ Лаћарак.

СРЕДЊИ УЗРАСТ

Сава Филиповић, ОШ „Бранко Радичевић“ Кузмин,

Лара Николовски, ОШ „Јован Јовановић Змај“,

Јована Стојчић и Тамара Атанацковић, ОШ „Свети Сава“,

Селена Петровић, ОШ „Слободан Бајић Паја“,

Теодора Павловић, ОШ „Трива Витасовић Лебарник“ Лаћарак.

У име организатора, рецитаторе и њихове менторе, поздравили су и добродошлицу пожелели, директор Установе, Душан Дрча и заменик директора Зорица Мишчевић, а Смотру је водила Наташа Стојковић.

Наши представници су били:

Милица Мандић 1-1, Тодор Николовски 1-4, Лука Фокс 2-4, Николина Мићић 3-3, Александар Чичић 3-5 (Шашинци), Вукашин Недељковић 4-5 (Шашинци), Теодора Симић, Магдалена Ковачић и Уна Лајић 6. разред, Ана Кобаш и Светозар Перишин 7. разред и Кристина Јакшић и Тамара Малишевић 8. разред.

ДЕЦО, СВИ СТЕ БИЛИ ДИВНИ!

Бодрићемо у даљем такмичењу Лару Николовски!