У нашој школи је у суботу, 09.04.2022. године од 12 до 14 часова одржан Сајам професионалне оријентације.

Сремскомитровачке средње школе су ученике осмог разреда и њихове родитеље упознали са образовним профилима, могућностима школовања, специфичним захтевима и завршним квалификацијама.

Циљ ове манифестације је пргесионално информисање ученика и родитеља ради промишљеног доношења одлуке о избору средње школе и занимања ученика зваршног разреда.

Тим за професионалну оријентацију школе са координатором Мирјаном Чолак је осмислио и реализовао активности које су саставни део програма професионалне оријентације.

Изложба ученичких радова на тему: “Моје будуће занимање”, као и упознавање са промотивним материјалом средњих школа које су се представљале на овогодишњем новосадском сајму у професионалне оријентације “Путокази”; презентација области рада и образовних профила митровачке медицинске, економске, техничке школе и гимназије у свечаној сали и на штандовима истих од стране њихових професора и ђака, као и упознавање и дружење су неке од бројних активности ове манифестације, коју су посетили и ученици и родитељи за завршног разреда из издвојених одељења, Шашинци и Јарак.

Средња школа Време индивидуалног презентовања у Свечаној сали Време и место у холу и број штанда
Митровачка гимназија 12:00 h 12:00-14:00h, штанд број 1
Економска школа „9. мај“ 12:30 h 12:00-14:00h, штанд број 2