Секција из Прве помоћи већ деценију и по сваке школске године окупља ученике са посебним интересовањима из ове области.

Указати  прву помоћ унесрећеном је моралана и хумана обавеза сваког човека.

Зато је циљ секције “Прве помоћи“  обучити ученике како на најефикаснији начин помоћи некоме, ко је повређен. Поред различитих тема које обрађујемо теоријски и практично, пажња и рад ученика усмерени су на маркирање повреда. Ова секција пружа динамичност, забаву, дружење и, што је најважније, врло је едукативна јер се стечено знање може применити у свакодневном животу, у спашавању себе и својих најближих.

Наша секција броји  78 чланова. Радом секције руководи наставник  Мирослав Певац лиценцирани предавач прве помоћи. Посебно треба нагласити одличну сарадњу са Градском организацијом Црвеног крста Сремска Митровица.