Како је наука класификовала магарце и где све у Србији живе подолска говеда? Да ли их има довољно и колику масу могу да достигну? На ова и друга питања одговоре су тражили ученици одељења I3 Змајеве школе, заједно са тв екипом емисије “Питам се, питам се”.

Кадрови новог серијала у школској 2023/2024. години снимани су у Специјалном резервату “Засавица” . Наше прваке је водила учитељица Јасна Лончаревић и ускоро ћемо имати прилику да видимо како су се снашли пред камерама.

Змајевци имају дугогодишњу сарадњу са покрајинским јавним сервисом, а посебно са ауторима поменуте емисије. Посебно значајна је и чињеница да се деци, на овај начин, кроз боравак и дружење на терену, пружа и нови, занимљивији приступ у учењу о значајним еколошким темама које их окружују.