Женска баскет екипа 3х3 Змајеве школе увелико се припрема на пут за Бразил, где ће учествовати на предстојећој Школаријади у Рију Де Женеиру.

Тим, у саставу Ирина Андријашевић, Ања Бојковић, Теодора Милошевић и Николина Поповић (тренер, професор Дејан Козељац), до овог успеха дошао је сјајним партијама које су девојке приказивале у утакмицама током читаве сезоне.

Дугогодишњу доминацију Змајеве школе у школском спорту не споре ни представници Града. Змајевке су данас биле гошће градоначелнице Светлане Миловановић, начелника Градске управе за образовање Зорана Ђурића и начелника Градске управе за спорт и омладину Васиља Шеве, од којих су добиле вредне поклоне за пут, велику подршку и уверење да ће Град увек стати иза врхунских спортиста.

Школаријада у Рију трајаће од 19. до 27. августа 2023. године.