На Новосадском сајму у току је Међународни сајам образовања “Путокази” на ком се, осим промовисања школских смерова и области, презентују и резултати пројеката у којима образовне установе имају значајну улогу.

Професори Змајеве школе Биљана Божић, Бранка Веселиновић и Јован Свилар присуствовали су предавањима чији је циљ јачање еколошке свести код ученика и наставника, а у склопу пројекта “За чистије и зеленије школе Војводине”. Реч је о програму чији је учесник Змајева школа, кроз који се доприноси развоју одговорности деце, младих и одраслих за коришћење природних и културних потенцијала околине у којој живе, као и развоју оних знања и компетенција које ће их научити да воде бригу о животној средини и њиховом потенцијалу.