Ученички парламент Змајеве школе годинама уназад организује стручну посету манифестацији “Ноћ истраживача”. Близу 200 Змајеваца, ученика седмог и осмог разреда, јуче је боравило у Новом Саду, учествујући у промоцији науке и иновативних решења за горуће проблеме данашњице, попут здраве исхране, заштите животне средине, алтернативних видова превоза, медицине.

Под слоганом “Стој! Наука на путу!”, на штандовима излагача, у Тржном центру “Биг”, представљени су различити сегменти, попут 3D штампања хране, затим нових технологија у медицинској дијагностици, експеримената на точковима, програмирања малих електронских уређаја. Ђаци су имали прилику да попију кафу са научницима и да се информишу о начинима на који наука улази у свакодневни живот, обликује га и прилагођава савременим трендовима.

Посета “Ноћи истраживача” је редован део годишњег плана и програма Ученичког парламента Змајеве школе, као вид додатне подршке полазницима завршних година у одабиру даљег усавршавања и будућег занимања.