На позив Министарства образовања, гимнастичка секција Основне школе “Јован Јовановић Змај” учествовала је на тридесетом Фестивалу здравља у Београду.

У препуној сали Дома Војске, Митровчанке су извеле две групне кореографије и тиме на најлепши могући начин промовисале важност спорта и физичке активности као здравих стилова живота.

За Змајеву школу наступило је 15 девојчица, узраста од седам до девет година, које су приказале гимнастичке партерне вежбе уз музичку пратњу и изазвале опште одушевљење свих.

За њих је ова манифестација, осим прилике да представе клуб, школу и град из ког долазе, била и један од најлепших завршетака овогодишње такмичарске сезоне, јер им је дала ветар у леђа да истог дана са првенства у Новом Саду донесу чак 12 пехара и велики број медаља.

Овогодишњи Фестивал здравља заједно су приредили Министарство просвете, Влада Србије и Привредна комора. Нашим гимнастичаркама подршка је стигла и из Градске управе за образовање, која им је обезбедила превоз на овај догађај.