У петак, 11. марта 2022. године, у Позоришту „Добрица Милутиновић“, одржана је 54. Смотра рецитатора Града Сремска Митровица у организацији Установе за неговање културе „Срем“. У Смотри је учествовало укупно 116 рецитатора, подељених у три категорије: млађи, средњи и старији узраст. Њих 40 се пласирало у даљи круг такмичења, на Смотру рецитатора Срема, које ће се одржати 19. И 20. марта у Музичкој школи „Петар Кранчевић“ у Сремској Митровици.

Нашу школу ће у даљем ткмичењу представљати у млађој категорији: Сара Живановић, Ана Прокић и Јована Грујичић, а у средњој категорији: Нађа Јеленковић, Анђела Коњевић, Валентина Малешевић и Ена Боричић.

Вреди поменути и да је у даљи круг такмичења прошао и наш ученик Матеј Вуруна, који је наступао испред Креативног студиа и театра „Гартел“.