Савиндан се обележава у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Свети Сава се сматра зачетником српске средњовековне књижевности и заштитником просветних установа.  Тим поводом су данас велики број ученика, родитеља, наставника и сви запослени присуствовали обележавању Дана Светог Саве у подручној школи у Шашинцима. Свечаност је почела у 11 часова, а програм се састојао из световног и духовног дела. Свештеник Миљан Лапчевић је присуствовао ломљењу колача и подсетио све присутне на велики значај овог просветитеља и оснивача српске цркве којег данас славимо као свеца. Световни део програма се састојао из рецитала, драматизације и певања духовних песама виших и нижих разреда.