Након историјског успеха који су одбојкашице Основне школе „Јован Јовановић Змај“ оствариле у школској 2020/ 2021. години, када су постале првакиње Србије, нова генерација је на путу да настави шампионски низ.

У финалу општинског првенства, одржаном у понедељак, 7. фебруара 2022. године у Митровачкој гимназији, савладана је екипа Основне школе „Јован Поповић“ резултатом 2 : 0.

У конкуренцији пет сремскомитровачких основних школа, Змајевке су показале да и ова, подмлађена екипа има велике амбиције што је и приказано на терену.

Стандардној тројци у тиму Змајеваца, Мини Михајловић, Дуњи Станковић и Јани Милошевић, у новој сезони придружиле су се Дуња Милошевић, Андреа Месарош, Катарина Срдић, Теодора Малешевић, Лана Вуковић, Снежана Сремчић и Анђела Павловић.

Девојке пред собом имају нови задатак, окружно такмичење које би требало да је на програму крајем овог месеца.

Подсетимо, протекле године у категорији основних школа Змајеве пионирке биле су убедљиво најбоље у свим такмичењима сремског округа, које је организовао Савез за школски спорт Срема.