Републичко такмичпење у шаху, појединачно и екипно је одржано је у Нишу почетком априла, у основној школи“Душан Радовић“.

На појединачном такмичењу учествовало је више од 800 такмичара, по разредима и по 60 играча, одвојено за девојчице и дечаке. Играо се “Швајцарски систем” са по 15 минута по такмичару.

Конкуренција је била заиста велика али су ученици наше школе постигли лепе резултате. У првом разреду је ученик Лука Добрић до претпоследњег кола водио са највише поена на првом месту да би у последњем колу пао на четврто место. Бранислав Љубојевић заузео је 15. место, а Огњен Арнаутовић 21. место.

У конкуренцији петих разреда, од укупно 63 учесника, ученик Михајло Васић освојио је 15. место, а у шестим разредима, међу 59 учесника., Јуриј Гарифулин је освојио 6. место а Филип Несторовић 10. место.