Велико рођенданско славље, које ове године Змајева школа обележава тродневним фестивалом науке, спорта, ликовног и литерарног стваралаштва, данас је почело турниром у малом фудбалу “3на3”.

Осам екипа, састављених од ученика и ученица седмог и осмог разреда, надметало се у сали у Сремској Митровици, док се у Јарку одигравао шампионат између четири тима.

У матичној школи тријумфовали су “Центрикси”, док су “Пала браћа” заузела другу позицију. Најуспешнији у Јарку били су ученици шестог разреда.

Спорту се данас придружила и наука, па су Змајевци из овог подручног одељења, осим физичке спретности, показали и вештине израчунавања разних аритметичких проблема, у склопу математичког полигона.

Змајева школа сутра, другог дана рођенданског славља, отвара врата за све посетиоце на Фестивалу науке, који ће бити уприличен у холу централне зграде у Сремској Митровици, са почетком у 17 часова.