Пројекат “АЦТ атлас”, који су путем еТвининг платформе заједнички реализовале Змајева школа из Сремске Митровице и школа из Пиреја, награђен је Националном ознаком квалитета.

Пројекат, који је трајао од новембра 2020. године до јуна 2021. године, успешно је реализован упркос отежаним условима рада током пандемије, а идеја тадашњих ђака првака, учитељице Лидије Фокс и њихових другара из Грчке била је да се укаже на значај очувања животне средине.

Посматрајући околину у којој живе, они су уочавали лепе ствари у њој, али и проблеме, те су дошли до закључка да се Пиреј и Сремска Митровица налазе у сличној ситуацији. Решења проблема и начине за мотивацију суграђана да чувају свет око нас приказану су цртежима, постерима и видео записом у ком деца позивају на одговорност.

Осим тога, Змајевци су имали прилику да, уз помоћ многих сарадничких активности, науче много тога и о Пиреју и Грчкој, али и о свом граду.