Општинско такмичење из хемије

Oпштинско такмичење из хемије је одржано 03.03.2019 у ОШ “Јован Јовановић Змај“ у Мартинцима. На такмичењу је учествовало пет ученика наше школе: Ива Бошњак Катарина Влаовић Ива Лалић Стефан Николић Дуња Срејић Ученице Ива Бошњак и Катарина Влаовић су освојиле другу награду и пласирале се на окружно такмичење, које се одржава 30.03.2019. у Новом Саду.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

3.3.2019. У Основној школи „Свети Сава“ од 10:00 часова одржало се Општинско такмичење из књижевности српског језика – Књижевна олимпијада. Наша школа је имала 14 ученика на такмичењу, а успех је следећи: Срећно на даљим такмичењима!

Бесплатни уџбеници за ученике основне школе у школској 2019/2020. години

Министарство просвете, науке и технолошког развоја планира да по доношењу Одлуке Владе Републике Србије, у оквиру Пројекта Набавка уџбеника и других наставних средстава за ученике основних школа, обезбеди бесплатне уџбенике и друга наставна средства из уџбеничких комплета које су школе изабрале да користе у настави за школску 2019/2020. годину. Ученици основних школа који су обухваћени […]

Шта знам о радијацији?

Ученици осмог разреда ће у оквиру области Елементи атомске и нуклеарне физике реализовати мини школски пројекат “Природна радиоактивност”. Пре него што кренемо у истраживање, попунимо упитник, да видимо са којим предзнањем улазимо у ову авантуру у којој ћемо научити нешто више о природним изворима радиоактивности.