Основна школа „Јован Јовановић Змај“ у Сремској Митровици нову школску 2020/2021. годину почела је великом новином.

Змајевци ће убудуће моћи да прате часове редовне наставе путем популарног „live stream“, односно преноса уживо. Захваљујући донацији родитеља и набавци неопходне опреме за реализацију, одељењски старешина 5-2 и наставница хемије Соња Туцаковић ових дана вредно тестира све могућности  „Google Meet“ апликације, а ускоро ће и други предмети моћи да се реализују на овај начин.

Ово је први пут да сремскомитровачка школа реализује наставу путем директног преноса. Уједно је и велика олакшица за ученике с обзиром на то да, у складу са препорукама ресорног Министарства и здравствених институција, нису у могућности бораве у школи у великом броју.

Овакав вид наставе, уз рад у Гугл учионици, свакако ће им помоћи да ипак буду у контакту са наставником који им иначе предаје у школи.