Поводом обележавања Светског дана хране и Националне недеље дојења Завод за јавно здравље Сремска Митровица и ове године је расписао конкурс за избор најбољих ликовних и литерарних радова за децу предшколских установа и ученике основних школа.

Учествовале су све школе и предшколске установе из Сремског округа, а најбољи радови награђени су на изложби која је организована у Основној школи „Добросав Радосављевић Народ“ у Мачванској Митровици. Из наше школе награђени ученици за литерарне радове су:

Елеонора Јокић Рунтић – VI 2

Доситеј Чулић – VI 2

Маша Ковачевић – VI 2 и

Вук Вићентић – VII 2.

Док су за најбоље ликовне радове награђени:

Дуња Новотни – IV 4 и

Стеван Опачић –  IV 5 – подручно одељење Шашинци.

Циљ ових конкурса је да се подстакне здравствено васпитни рад у предшколским установама и основним школама на тему правилне исхране, али и да се истакне значај дојења као основа за даље правилно одрастање сваког детета.