Михајло Црнојакић, ученик шестог разреда наше школе, освојио је прву награду на 44. Државном такмичењу из физике за ученике основних школа у конкуренцији од 316 ученика шестог разреда.

Државно такмичење из физике организовано је од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Друштва физичара Србије и Града Пожаревца.

Ученика је за такмичење припремала менторка Бранислава Блајваз, наставник физике.

Домаћин 44. Државног такмичења из физике за ученике основних школа Републике Србије, 22.-23. априла 2023. године била је Основна школа “Краљ Александар I”, угостивши 663 ученика који су се такмичили у категорији шестог, седмог и осмог разреда општих и специјалних одељења основне школе.

За Михајла је ово прво државно такмичење, но у наредном периоду га очекују финале математичких такмичења “Мислиша”, “Кенгур” и Државно такмичење из математике.

Честитамо!