У Образовно-културном центру у Сечњу, од 24. до 26. априла 2015. године, одржана је 46. покрајинска смотра рецитатора “Песниче народа мог”, у организацији Завода за културу Војводине.

smotra 31

Основни циљ ове манифестације јесте неговање и чување матерњег језика кроз казивање поезије тј.рецитовање на језицима свих народа и националних заједница које живе на простору Војводине.

У програм је укључено близу 15.000 ученика. Рецитатори су се такмичили на школским, месним, општинским и потом зонским смотрама у Бачу, Сремској Митровици, Ковину, Чоки, и Суботици да би се пласирали на Покрајинску смотру.

Првог дана су се представили ученици најмлађег узраста, чак њих 58, а ученика средњег узраста је било 61. Од 119 ученика основне школе, у свакој категорији је проглашено 18 најбољих. Једина Митровчанка добитница Златне дипломе 18 најбољих је Лара Николовски из наше школе!