Decja nedelja 2014 (21)У октобру месецу традиционално се обележава Дечја недеља са циљем да се укаже на посебност дечјег света. Он је прожет посебношћу сваког детета, његовим виђењем света, могућношћу да се слободно и стваралачки исказује и изражава на различите начине и у различитим областима. Због тога, између осталог, тај свет и посебност сваког детета треба неговати, пружати му прилику да буде весело, срећно и насмејано. Томе у многоме доприноси не само друштво, него и породица и није чудо што овогодишњи слоган Дечје недеље гласи „СВАКО ДЕТЕ СРЕЋНОГ ЛИЦА ЧУВА ЈЕДНА ПОРОДИЦА“.

Желећи да активно доприноси афирмацији поменутог, Центар за културу „СИРМИЈУМАРТ“ и ове године је расписао ликовни конкурс за ученике основних школа митровачке општине.

На конкурс је пристигло укупно 429 радова ученика од тога награђени су наши ученици:

Милица Росић, ученица III4 разреда ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица.

Лана Константиновић, ученица VII4 разреда ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица.

Највећи број ликовних радова, укупно 153, послалато је од стране наше школе те је пригодан поклон уручен за ангажман у оквиру овог ликовног конкурса.
Честитамо награђеним ученицама као и свима који су се одазвали конкурсу.