Ученице Змајеве школе су  се укључиле  у обележавање манифестације Дан девојчица у ИКТ сектору 2022. кроз низ активности.

Са професорицом информатике Сабином Грујић и психологом школе Љиљаном Дудић 27.4.2022. год. ове ученице имале су прилику да посете фирму „ Домис ентеријери” где су се у „реалним сусретима“ упознале са више занимања. Домаћини су им представили низ занимања која се овде запошљавају – продавци, возачи, вињушкаристи, економисти, књиговође, менаџери…и објаснили им на свом примеру шта је предузетништво, а посебно како се сналазе жене у „наизглед мушкој“ – грађевинској фирми.

Такмичење „Ухвати идеју“ за избор најбољег видео рада такође се организовало  у оквиру Дана девојчица где су девојчице из матичне школе као и једна група из Јарка послале своје кратке видео радове на задате теме, снимљене мобилним телефонима. Видео радови били су на тему предузетништва и нових технологија.