За ученике ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Сремској Митровици нема препрека када је реч о постизању врхунских резултата.

Пред сам крај календарске године у нашу школу стигле су награде за ученике одељења 4- 3,   Софиу Будошан и  Михајла Црнојакића. Њима је припало признање „Таленти 2020“  за област  „наука – математика“  за постигнуте резултате, а које додљује Влада АП Војводине.

cof

Софиа и Михајло већ иза себе имају највише пласмане са математичких такмичења, а захваљујући учешћу у смотри „Мислиша“ и освојеном максималном броју бодова, стекли су услов за учешће на поменутом конкурсу Покрајинског секретаријата за спорт и омладину АП Војводине . Признање је додељено и менторки,  учитељици  Славици Бобић.

Наши четвртаци су једини награђени  ученици  основних  школа у Војводини у области наука, на шта је Змајева школа посебно поносна.

Осим  диплома, ученицима и менторки су уручене и вредне новчане награде, што ће им обезбедити боље услове за даљи рад и напредак.