ЗАВРШЕН ETWINNING ПРОЈЕКАТ „ПРОЛЕЋЕ ИЗ НАШЕГ УГЛА“

Ученици II и IV разреда подручне школе у Шашинцима, са својим учитељицама Јеленом Радивојевић и Слађаном Новотни успешно су привели крају овај пројекат, који је трајао од марта до половине јуна.  Пројекат је обухватао ученике од 6 до 14 година из Босне и Херцеговине, Хрватске, Црне Горе и Србије, а у којем је учествовало око 30 учитеља, наставника и васпитача.

Током рада на задацима ученици су усвојили и проширили знања о пролећу као годишњем добу. Учили су о биљкама, пратили њихов раст и развој (животни циклус), учили о користима биљака за човека, бавили се фотографијом, обележили важније датуме у овом периоду, проширили свест о очувању природе, свест о значају рециклаже и учествовали у радионицама израде предмета рециклажом. Такође су проширивали свест о очувању и заштити здравља, здравој храни, значају физичких активности за правилан раст и развој и користима боравка на свјежем ваздуху. Учествовали су у ликовним и креативним радионицама на тему пролећа и неких важнијих датума, обележили су Ускрс на Ускршњем вашару, на којем су продавали предмете од рециклираног материјала. Неговали су позитивне пријатељске везе и односе међу ученицима, склопили нова познанства са ученицима из БиХ путем Skype-а, дружили се и размењивали честитке и искуства. Најважније од свега је што су подстицали сарадњу међу ученицима и вршњачко учење.