KGL светско такмичење из Енглеског језика које организују the International Testing Authority (ITA) и the Institute for the Development of Educational Assessment (IDEA) у сарадњи са Cyclo Projekt званичним локалним партнером за Србију, по први пут у нашој школи пружа прилику свим ученицима од 8-18 година старости да се такмиче са ученицима широм света и одмере своје познавање енглеског језика у складу са Заједничким европским референтним оквиром за језике (CEFR).

Зашто учествовати?

• Ово такмичење вам омогућава да добијете документовану потврду о тренутном нивоу знања енглеског језика у односу на Заједнички европски референтни оквир за језике (CEFR).
  • Даје вам добар увид у тренутне нивое знања енглеског језика у односу на међународне стандарде као и могућност да се боље припремите за успехе на неким будућим испитима из енглеског језика.
  • Пружа вам прилику да се упознате и дружите са ученицима из других земаља
  • Најуспешнији ученици сем вредних награда које освоје на националном и на међународном нивоу биће награђени и учешћем на разним догађајима везаним за такмичење.

Зато позовите своје другаре и из других школа да се придруже овом јединственом и занимљивом такмичењу и учествују заједно са вама и нашом школом.

Од свог наставника енглеског језика затражите информативни флајер на ком ћете наћи све неопходне информације о такмичењу.

За ово такмичење вам није потребна никаква посебна припрема јер се тестови заснивају на градиву које ученици већ уче у учионици а примере тестова за ову годину сви заинтересовани ученици добиће након што се пријаве за учешће на такмичењу.

Такмичење се састоји из три круга. Први круг такмичења се одржава 16. 03. 2019. , други круг 13.04.2019. а велико светско финале ће се ове године одржати у Новом Саду, Омладинској престоници Европе за 2019. годину.

Заинтересовани ученици треба само да се пријаве код свог наставника енглеског језика за учешће на такмичењу. Крајњи рок за подношење пријава за први круг је до 06.03. 2019. али позивамо све ученике да се што пре пријаве како бисмо на време могли прикупити и обрадити све податке о тачном броју пријављених ученика.

Котизација за учешће у првој фази износи 1500,00 динара по ученику док се учешће у наредним круговима такмичења не наплаћује.

За све додатне информације обратите се свом наставнику енглеског језика или посетите званичан сајт KGL или фејсбук страницу.

Дођите да се дружимо и такмичимо заједно!