Бајка је најчешће прво штиво са којим се сусрећемо у периоду детињства. Препуна необичних створења, магије, инспирација је и за многе уметнике и младе кореографе. Један наш ученик другог разреда, Огњен Ђукић, прерушен у Страшило, нас је вратио у период када смо читали “Чаробњака из Оза” и оживео ово дело које ће и у будућности пратити нове, младе нараштаје, као признато дело светске књижевности. Његов костим је био оргиналан и освојио је прво место на маскембалу ” У бајци станујем”, који се одиграо 22.9. 2021. године у организацији Библиотеке “Глигорије Возаровић”. Већ годинама наша школа осваја прво место са оргиналним маскама. Ускоро очекујте нови прилог о томе, како је то изгледало ранијих година. За сада ево како је изгледало сада: