Ученици Змајеве школе, најбољи математичари, донели су са округа три прве и једну другу награду.

На такмичењу које је у суботу, 18. марта, организовано у ОШ “Сремски фронт” у Шиду, најбољи пласман остварио је Михајло Црнојакић, ученик шестог разреда, са освојених максималних 100 бодова. Црнојакићу овај успех доноси пласман на још једно републичко финале, с обзиром на то да је завидно знање показао и на недавно одржаном окружном такмичењу из физике.

Прву награду, у конкуренцији петака, освојио је Страхиња Вујановић, а на највишој позицији нашао се и Огњен Ђукић, ученик трећег разреда.

Међу награђенима је Александра Думанчић, Змајев матурант, са освојеним другим местом. Александра би могла да буде још један представник наше школе на републичкој смотри у мају, за шта се чека одлука надлежне комисије. Уколико оствари норму предвиђену за ученике осмог разреда, то ће бити њено осаманесто учешће на математичким такмичењима.