Данас је први  април, Светски дан шале. Данас су обавезне добронамерне шале и смицалице које никога неће да повреде.

Ученици II и IV разреда  Основне школе  “Јован Јовановић Змај“ у Шашинцима су са својим учитељицама Јеленом Радивојевић и Слађаном Новотни обележили овај дан тако што су, после краћег истраживања на интернету, записивали на папириће оно што су запамтили и што је на њих оставило утисак. Било је ту историјских чињеница, разних примера првоаприлских шала, цртежа и порука.

Увече је у плану присуство концерту дечјег градског хора „Вивак“  у Сремској Митровици, који ће поред шаљивих песама за децу изводити и занимљиве скечеве.

Можда је ово добра прилика да некога преварите без гриже савести… и кажете чувено апри-ли-ли.