Први светски дан вода је прогласила Генерална скупштина Уједињених нација резолуцијом 22.марта 1993.године. Од тада се широм света обележава овај важан датум са циљем да се јавности скрене пажња на значај воде за живот и здравље и њен недостатак у многим крајевима света.

Ученици II и IV разреда наше школе у Шашинцима су са својим учитељицама Јеленом Радивојевић и Слађаном Новотни обележили овај значајан датум у оквиру eTwinning пројекта „Пролеће из нашег угла“ и на тај начин истакли значај заштите и очувања природних ресурса чисте воде на планети. Израдили су плакат о води, њеним особинама и значају за човека, а на одморима су о томе разговарали са ученицима осталих одељења у школи и нудили им чисту воду за пиће. На тај начин су хтели да пробуде свест о значају воде на земљи, јер више од милијарду људи у свету нема приступ сигурној пијаћој води.