Будући шестаци имају прилику да од наредне школске 2020/2021. године похађају наставу у двојезичном одељењу Змајеве школе.

Основна школа „Јован Јовановић Змај“ у Сремској Митровици  отвара врата за све ученике на територији општине, који желе да постану билингвалци.

Директор школе  Зоран Ђурић подсећа да школа иза себе има већ девет генерација ученика, чији су родитељи препознали значај двојезичне наставе за квалитетно образовање које деца добијају.

„Захваљујући таквом начину рада као и пројектима који су реализовани од 2011. године, добијамо потврду да нашим ученицима пружамо квалитетну основу за даље усавршавање и лакши одабир будућег занимања. Ове године, под ингеренцијом републичке Владе, омогућићемо свим садашњим петацима да искористе прилику и постану Змајевци – билингвалци“, каже Ђурић.

Услов за улазак у двојезично одељење је пролазак на тесту који Министарство припрема на нивоу читаве Републике.

Тестирање ће бити организовано у суботу, 27. јуна 2020. године у 12 часова. Заинтересовани ученици могу да се пријаве за тестирање путем линка:

ПРИЈАВА