Основна школа „Јован Јовановић Змај“, подручно одељење у Јарку и Основна школа „Јован Поповић“, огранак у Бешенову, већ 19 година негују пријатељске везе и односе, а у недељи посвећеној најмлађим члановим друштва, организују традиционални вашар.

На штандовима излагача могле су се пронаћи разне ђаконије, а сам наступ ученика помогле су одељењске старешине и родитељи.

Гости из Бешенова су потом боравили у „Тошиној кући“, на позив домаћина, наставника музичке културе Будимира Петровића.

Овогодишњу Дечју недељу обележио је и већ традиоционални пријем првака у Дечји савез Србије. Тим поводом ученици старијих разреда организовали су приредбу добродошлице и пригодне поклоне у виду беџева, медаља и слаткиша.