Ако пролазите кроз хол наше школе, молимо вас да обратите пажњу на сликарске паное. Не верујемо да могу проћи неприметно. Ми, запослени често застанемо, гледамо задивљено и поносно што су то баш наша деца, што су то наше младе наде и искрено верујемо да ће слике ових младих аутора красити зидове галерија и музеја. Некоме ће сликарство можда остати хоби, научиће да негује љубав према лепој уметности, а многи са ових паноа ће се, надамо се посветити овој уметности и душом и срцем.

Можемо само да се захвалимо ученицима који су нас обрадовали овако изузетним радовима и нашим наставницима ликовне културе који су поставку припремили.

Верујем да су љубав према сликарству ти исти наставници и усадили, покренули јер је наша школа позната по дивним муралима који красе школу и споља и изнутра.