Ученици Основне школе „Јован Јовановић Змај“ и ове године су се нашли међу лауреатима Светосавске награде, захваљујући високим пласманима на републичким и међународним такмичењима, одржаним протекле школске године.

На списку награђених је чак 21 Змајевац!

Из области „Природне науке“ – Биологија :  Нађа Чергић, Раша Павловић, Мила Николић, Наталија Вулетић, Маша Ковачевић, Милица Росић, Дуња Грујичић, Андреја Вучић,  Елена Гимбаровски, Ана Марковић, Марко Јовановић, Ана Ђорђевић, Лара Николовски, Ива Лалић, Јована Трнинић и њихов ментор Љиљана Фундук, затим  Ања Крстић, Вукашин Босанац, Јован Ђурђевић заједно са ментором Бранком Веселиновић.

Из области „Физичка култура“: Лана Гавриловић, Сара Заскалицки (ментор Дејан Козељац) и Миона Мурић (ментор Ива Винковић),

Свечана додела Светосавских повеља биће уприличена у понедељак, 27. јануара 2020.годин,е у Градској кући у Сремској Митровици са почетком у 12 часова.