У четвртак, 14. марта 2019. године, у Позоришту „Добрица Милутиновић“, одржана је 51. смотра рецитатора Града Сремска Митровица, у организацији Установе за неговање културе „Срем“. За Смотру је било пријављено 111 рецитатора, укупно у три категорије: млађи, средњи и старији узраст. На Смотру рецитатора Срема, која ће се одржати, 23. и 24. марта, у Галерији „Лазар Возаревић“, у Сремској Митровици, селекторска комисија у саставу: Миодраг Петровић, глумац и књижевник из Новог Сада, проф. др Слађана Миленковић, књижевник и професор у Високој школи струковних студија за васпитаче и пословне информатичаре Сирмијум и МА Живка Матић, саветник у Градској управи за образовање културу и спорт Града Сремска Митровица, упутили су 6 рецитатора наше школе.

МЛАЂИ УЗРАСТ представљају:

Нађа Јеленковић и Анђела Коњевић.

СРЕДЊИ УЗРАСТ представљају:

Ена Боричић, Валентина Малишевић, Лара Николовски и
Теодора Симић.

Свим ученицама честитамо на учествовању и оствареном успеху и желимо много среће на предстојећем такмичењу.